Отборът на Берое надигра тима на  Шумен със 104:79 (25:14,

...

ОБЗОР: Берое разби Шумен в Стара Загора

Отборът на Берое надигра отбора на  Шумен със 104:79 (25:14, 31:20, 31:19, 17:26) като хазаин в Стара Загора в мач от 15-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Победата бе втора поредна и общо седма за Берое, който има и седем загуби и заема петото място във краткотрайното класиране.

Шумен позволи 11-о проваляне от 14 изиграни дуела и е финален, 11-и в подреждането.

Домакините имаха предимство през целия мач, бяха по-ефективни при стрелбата от игра (56%-40%), вкараха 16 тройки против 5 за Шумен и надвиха в битката под коша (43-36).

Баскетболистите на Берое натрупаха 11 точки задатък след първата част, а на почивката водеха с 56:34.

Старозагорци преобладаваха и в третата четвърт, когато се стигна до най-голямата разлика в мача от 37 точки и преди последните 10 минути резултатът бе 87:53.

Дариъс Хол бе най-резултатен за триумфа на Берое с 24 точки, 9 битки и 4 асистенции, а Дарин Иванов се регистрира с 21 точки, 4 битки и 4 асистенции.

Георги Кендеров приключи с 20 точки и 9 битки за гостите, а Джавонте Елис добави 16 точки и 3 битки.

В идващия кръг в НБЛ на 18 януари за Берое следва посещение на Балкан в Ботевград, а отборът на Шумен приема Академик Пловдив.